четвер, 31 грудня 2015 р.

КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ 8 КЛАС

https://drive.google.com/folderview?id=0B7BFwDqZ2bQHR1dwM1V0aWJLaEE&usp=sharing

УРОК - РЕКВІЄМ "ДОКИ ПАЛАЄ СВІЧКА"



Мета: формувати в учнів щирі людські почуття, співчуття до трагічної долі 
            рідного народу, відповідальність за його майбутнє
Хід заняття
Вступне слово вчителя. Рано чи пізно, але обовязково кожна людина і весь    
                                            народ осмислить своє минуле.
                   Не сьогодні це сказано:
Час народжувати і помирати,
Час руйнувати і час будувати,
Час розкидати каміння і час збирати,
Час мовчати і час говорити.
Прийшов час говорити після десятиліть мовчань.
Пекельні цифри та слова
У серце бють, неначе молот.
Рік 33-ій ожива… Голод… Голод.
                    Їм – неоплаканим і невідспіваним,
                    Їм – похованим без труни і молитви,
                    Позбавленим могили і шани,
                    Присвячується урок пам’яті.


БІЛЬШ ДЕТАЛЬНІШЕ ЗІ ЗМІСТОМ МАТЕРІАЛУ ЗНАЙОМИМОСЬ ТУТ

середу, 30 грудня 2015 р.

РОЗРОБКА УРОКУ "УКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО В БИТВАХ І ПОХОДАХ"

Тема. Українське козацтво в битвах і походах
Мета: познайомити учнів із виникненням на українських землях козацтва й Запорізької Січі; сформувати уявлення в учнів про запорізьких козаків як хоробрих вояків-землеробів; показати учням, як козаки-запорожці захищали українські землі від турецько-татарських нападників, розвивати вміння знаходити історичну інформацію в історичних джерелах; виховувати почуття патріотизму й готовності захищати  свою  Батьківщину.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, і формування нових навичок.
Обладнання: Історична карта, підручник, портрети історичних діячів, ілюстрації із зображенням українських козаків, клейнодів.
 Основні поняття і терміни:  Дике поле, Дніпрові пороги, козак, Запорізька Січ, клейноди.
  Основні дати: 1489 рік – перші відомості про українських козаків у писемних джерелах
    1556 рік – заснування Д.Вишневецьким Запорізької Січі на острові Мала  Хортиця.
        І. Організація навчальної діяльності.
        ІІ. Актуалізація опорних знань учнів .
     Запитання та завдання.
    1. Покажіть на карті територію Кримського ханства та Османської імперії.

   2. Як ви вважаєте, чи були у козаків попередники?


ПОВНІСТЮ ЗІ ЗМІСТОМ УРОКУ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ ТУТ

РОЗРОБКА УРОКУ "ТРУДОВИЙ ДОГОВІР. ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ"


Три речі, які визначають людину:
праця, чесність, досягнення.
(Із притчі)
Тема. Прийняття на роботу. Трудовий договір.
Мета уроку: ознайомити учнів з порядком прийому на роботу та звільнення з роботи, поняттям трудовий договір; розвивати вміння розв’язувати правові ситуації з використанням нормативно – правових актів, виховувати повагу до праці.
Обладнання: витяги з Кодексу законів про працю України, порівняльна таблиця «Колективний і трудовий договір», Конституція України.
Основні поняття:  «трудовий договір», « звільнення з роботи», « заробітна плата».
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Бесіда
1.     Які групи  прав людини  ви можете назвати ?

2.     Які права  відносяться  до соціально-економічної групи ?



ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЄМО ТУТ

ВИХОВНИЙ ЗАХІД "ЗАПЛАКАЛО НЕБО ДОЩАМИ"

 Мета. Виховувати   почуття патріотизму    й готовності захищати свою Батьківщину, прививати любов  до історії рідного краю, повагу до минулого.
 Вчитель.  Наш захід називається «Заплакало небо дощами», присвячений війні  в Афганістані, війні,  про яку хочеться забути. Але біль, який війна принесла, забути неможливо. Мені хочеться, щоб спогади про Афганістан пройшли крізь ваші серця і дали зрозуміти, що найстрашніше, найбезглуздіше - це війна.
Заплакало небо дощами,
Заплакало материнськими сльозами.
  Мати сина ховає – землю крик розриває:
- Синочку єдиний, за що, я ж тебе народила –
А війна відібрала. Плаче небо сльозами
Мати сина ховає…

 Учень. 15 лютого Україна вшановує день пам’яті своїх синів які загинули на чужій землі Афганістану. Майже десять років  проливали кров там наші юнаки.


ДЕТАЛЬНІШЕ ЗІ ЗМІСТОМ МАТЕРІАЛУ МОЖНА ПОЗНАЙОМИТИСЯ ТУТ

РОЗРОБКА УРОКУ "КІММЕРІЙЦІ ТА СКІФИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ"



Мета: розкрити особливості суспільного розвитку племен кіммерійців та скіфів у період ранньої залізної доби; з’ясувати причини появи майнової та соціальної нерівності, появи найдавніших держав на території України; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки, будувати структурно-логічні схеми, працювати з історичними текстами; познайомити з поняттями і термінами: «залізна доба», «кочовики», «Велике переселення народів», «кіммерійці», «скіфи», «нерівність», «пектораль»; формувати стійкий інтерес учнів до вивчення історії.

ЗАВДАННЯ УРОКУ:
1. Дізнатися про територію розселення кіммерійців та скіфів.
2. Ознайомитися з заняттями та духовним світом кочових племен.
3. Познайомитися з Великою Скіфією.


Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть: називати час, на який припадає поява та розквіт Великої Скіфії, походів Дарія І; засе­лення кіммерійцями, скіфами Північного Причорномор'я; показувати на карті територію Великої Скіфії; застосовува­ти та пояснювати на прикладах поняття «пектораль»; опи­сувати найзначніші пам'ятки культури скіфів; визначати внесок кіммерійців та скіфів у світову культуру.





ДЕТАЛЬНО ТУТ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО УРОКУ "УКРАЇНА В УМОВАХ НЕЗАЛЕЖНОСТІ"